Bitfinex CTO opracował popularną grę MMORPG w 2004 roku, Żałuje, że Bitcoin nie istniał jeszcze wtedy

Kiedy miał 18 lat w latach 2003-2004, Paolo Ardoino stworzył popularną przeglądarkową grę MMORPG, którą później sprzedał; gdyby istniał wtedy Bitcoin, zbudowałby Sats w grze

Tworzenie popularnej przeglądarki MMORPG w wieku 18 lat.
Żałuje, że nie było Bitcoin’a w 2004 roku

Bitfinex CTO Paolo Ardoino wziął na Twittera, aby podzielić się ostatnim wywiadem, który, jak powiedział, zostanie opublikowany później. W związku z tym, wspominał swoje pochodzenie jako twórca gier i swoje stworzenie przeglądarkowej gry MMORPG, gdy miał osiemnaście lat.

Gdyby Bitcoin istniał już wtedy, Ardoino stwierdził, że wbudowałbym Satoshisa w grę i gracze rozszerzyliby przyjęcie BTC.

Tworzenie popularnej przeglądarki MMORPG w wieku 18 lat.
Paolo Ardoino okazał się w przeszłości deweloperem gry i podzielił się tym, jak postanowił stworzyć grę przeglądarkową w wieku osiemnastu lat – grę, która musiała być lepsza od tego, co widział na studiach swoich kolegów.

Według wątku tweetowego, stało się to około 2003-2004 roku i będąc wielkim fanem stołowych gier strategicznych, Ardoino postanowił stworzyć przeglądarkową grę MMORPG o nazwie WarWide.

Tworzenie tej gry okazało się naprawdę skomplikowane, Bitfinex CTO tweetował. Została ona osadzona na mapie realnego świata, a uczestnicy mogli wybrać dowolne istniejące miasto do budowy swojej siedziby.

Ponadto, gracze mogli przenosić swoje wojska (żołnierzy, czołgi, itp.) drogą lądową lub morską i zrzucać inne miasta. Statki musiały poruszać się z rzeczywistą prędkością (100 km/h), co sprawiło, że dotarcie do celu trwało kilka dni.

Ustawione na prawdziwej mapie świata; gracze mogli wybrać dowolne prawdziwe miasto na świecie (użyłem db miast z ich akordami), aby ustanowić ich siedziby; mogli budować fabryki, armię z wieloma różnymi rodzajami broni (czołgi, statki, …).

Podstawy techniczne tego wszystkiego były również trudne, napisał Ardoino.

Technicznie było to dość trudne. Do gry bazowej UI użyłem https://openlayers.org + openstreetmap + jQuery. Backend był głównie PHP + MySQL + C (dla usługi lokalizacji).

Powiązany z .
$1,000,000 w Bitcoin Nie pomaga rosyjskiej grupie hakerów zaatakować Tesla Gigafactory jako FBI Nails Them
Wyraża ubolewanie z powodu nieobecności Bitcoinu w 2004 r.
Paolo Ardoino w końcu napisał, że jego mózg przyciągnął wielu graczy, a WarWide stało się naprawdę popularne. Ponadto, gracze wysuwali sugestie, jak sprawić, by było jeszcze lepiej, dodając nowe funkcje i broń, czyniąc strategie bardziej złożonymi i tak dalej.

Rok po zakończeniu gry, Ardoino przeniosło się do innego projektu i sprzedało WarWide „seksownemu właścicielowi sklepu“. Strona gry jest nadal aktywna, jednak nie jest on pewien, czy gra nadal istnieje.

Ardoino powiedział, że gdyby Bitcoin Profit istniał w tym czasie, Satoshis stałby się jego częścią – do sprzedaży i zakupu towarów w grze, sprzętu, a także do konkursów z nagrodami w BTC.

CSO Blockstream Samson Mow skomentował ten wątek, mówiąc, że takie gry mogą obecnie przynieść dochód do 200 mln dolarów brutto. Jako przykład podobnej gry, która jest obecnie aktywna, nazwał „Kingdoms of Camelot“.